Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی نظارت و ارزیابی و مشارکت در برگزاری همایش ملی ارزیابی کیفیت در نظام‌های دانشگاهی در شهر تبریز

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی نظارت و ارزیابی و مشارکت در برگزاری همایش ملی ارزیابی کیفیت در نظام‌های دانشگاهی در شهر تبریز

به موازات برنامه‌های تحولی در دست اقدام معاونت نظارت و سنجش دانشگاه و در راستای بهره‌مندی از الگوهای توانمندساز، جهت ارتقای سطح توانمندی ناظران و ارزیابان حوزه‌های ذیربط ستادی و استانی سطح کشور، با مساعدت ریاست محترم دانشگاه، همکاری معاونت محترم اداری، مالی و مدیریت منابع و میزبانی ارزنده واحد استانی آذربایجان شرقی، مقارن با برگزاری و شرکت همکاران دانشگاه در همایش ملی ارزیابی کیفیت در نظام‌های دانشگاهی، کارگاه آموزشی نظارت و ارزیابی در تاریخ ­های 6 و 7 اردیبهشت 1396 در شهر تبریز برگزار گردید.

برگزاری همایش ملی ارزیابی کیفیت در دانشگاه تبریز، سخنرانی و ارائه مقالات اساتید برجسته این حوزه و طرح مباحث و نقطه نظرات علمی پیرامون کیفیت در نظام‌های دانشگاهی و الزامات و سازوکارهای علمی و اجرایی منجر به آن، فرصت مغتنمی فراهم ساخت تا همکاران ذیربط در سطوح ستادی و استانی از مباحث، ضرورت‌ها و نقطه نظرات علمی روز به نحو مقتضی بهره‌مند گردند. همچنین حضور پر رنگ و قابل ملاحظه همکاران دانشگاه در همایش فوق به همراه درج آرم و نام دانشگاه جامع علمی­کاربردی در پوستر همایش؛ در سطح ملی و به نحو موثری زمینه انتشار پیام مورد تاکید مدیریت ارشد دانشگاه مبنی بر ضرورت کیفیت­اندیشی و پرداختن به آن را فراهم نمود.

از اهداف مهم برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه نظارت و ارزیابی؛ ایجاد فرصت هم­اندیشی و تبادل تجربیات میان ناظران و ارزیابان حوزه‌های ستادی و استانی بوده است. در این کارگاه آموزشی که 8 ساعت به طول انجامید، موضوعات مختلف از جمله معرفی ساختار معاونت نظارت و سنجش و برنامه‌های دارای اولویت‌ این معاونت، همچنین معرفی مدیریت‌ها، ملاحظات و برنامه‌های در دست اقدام هر یک، تبیین آیین­نامه جدید نظارت و ارزیابی دانشگاه و الزامات اجرایی و فنی مرتبط با فرآیند‌های نظارت و ارزیابی، تشریح گردید. تشکیل گروه‌های کاری منطبق با مناطق 9 گانه و اخذ نقطه نظرات و پیشنهادهای جمع­بندی شده توسط هر یک از مناطق، جهت اصلاح و بهبود امور نظارت و ارزیابی دانشگاه، از دیگر بخش­های این کارگاه بوده است.


١٠:١٧ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٦٩٦    /    تعداد نمایش : ١٩٨