Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > اعطای دانشنامه دانشجویان شهید، وظیفه دانشگاه و کار ارزشمندی است.

 


  چاپ        ارسال به دوست

اعطای دانشنامه دانشجویان شهید، وظیفه دانشگاه و کار ارزشمندی است.

 

محمد اخباری در مراسم تجلیل از دانشجوی شهید دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود : برای اولین بار است دانشگاه جامع مفتخر به اعطای دانشنامه دانشجوی شهید می شود.

وی به تقارن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و آئین نامه اجرائی صدور مدرک تحصیلی جهت دانشجویان شهید اشاره نموده و افزود : مصوبه مورد استنادی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست مقام معظم رهبری در زمان تصدی ریاست جمهوری معظم له و آئین نامه اجرائی آن نیز در همان زمان و تصدی وزارت توسط جناب آقای دکتر فرهادی و در آذر ماه سال 1367 نشان از تفکر تکرمی و دوراندیشی این بزرگواران در قبال این قشر سرافراز دارد .

دکتر اخباری صدور دانشنامه دانشجویان شهید را کاری ارزشی و شایسته تقدیر دانسته و حضور مقتدرانه کشور در محور مقاومت را ناشی از غیرت و شهامت شهیدان سرافراز دانستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به بحث امنیت و لزوم آن اشاره نموده و کشور عزیز اسلامی را به عنوان باثبات ترین و امن ترین کشورها دانسته و افزود : امنیت نعمت بزرگی است که خداوند بر ملت ما ارزانی داشته و مردم ما با الهام از مکتب عاشورا در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم ، مفتخر به دریافت هدیه و درجه گرانبهای شهادت گردیده و امنیت امروز ما مدیون خون شهداست .

اخباری با بیان اینکه رزمندگان اسلام، در راه دفاع از حریم ولایت به حضرت ابالفضل العباس (ع) اقتدا کرده اند افزود : حماسه عشق و ایمان مردم ولایتمدار ایران اسلامی به خاندان رسالت و امامت ، حدیث ماندگار و سند آبروی تشییع است و فرزندان معنوی امام خمینی(ره) و حتی جوانانی که که گهواره نشینان روزهای انقلاب بودند امروزه در دفاع از جبهه جهانی مقاومت  ، به سوی خط مقدم شتافتند و در جوار حرم شریف حضرت زینب کبری(س) به خیل شهدای کربلایی پیوستند.

وی افزود : به برکت خون شهدای مدافع حرم است که اکنون محور مقاومت ، پا بر جا مانده و این سند افتخار ماست.


٠٩:٣١ - ٦ دی ١٣٩٤    /    عدد : ٢١٥٠١    /    تعداد نمایش : ١٠٦٤